Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Instruktor

Wellington Leandro de Freitas(Mestre Nem)

Telefon: +48 500 100 100 Email: info@camangula.pl

Wellington Leandro de Freitas urodzony 22 marca 1967 roku. Zaczął ćwiczyć Capoeira w 1977 roku pod okiem Mestre Reinaldo w grupie Morro de Santana. Od 1993 roku mieszka w Niemczech, gdzie pracuje na rzecz propagowania Capoeira w Europie.Capoeirista, który jest dobry, to nie ten, który przychodzi na roda, gra, wymierza ciosy, bije się. Dobry capoeirsta to ten, który umie podejść z szacunkiem do wszystkich. Do jakiejkolwiek roda pójdzie grać, umie wejść, grać na instrumentach, śpiewa, gra umiejętnie. Posiada wiedzę, świadomość. Capoeirista nigdy nie jest w pełni doskonały, bo na capoeira trzeba nieustannie się uczyć. Zawsze jest coś nowego, coś co inspiruje, rozwija.

Mestre Nem regularnie prowadzi zajęcia w Hamburgu, organizuje i prowadzi warsztaty i treningi Capoeira Regional, Capoeira Angola (tradycyjna forma Capoeira) oraz Maculelé (afro-brazylijski taniec z wykorzystaniem pałek lub maczet) na terenie całej Europy (w Polsce w takich miastach jak: Katowice, Wrocław, Gdynia, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Tychy, Częstochowa, Sosnowiec, Pruszków, Olkusz i inne). Nadzoruje on również pracę wszystkich alunos prowadzących zajęcia poza Brazylią. Jego uczniowie prowadzący zajęcia w Polsce zostali wyróżnieni i otrzymali pierwszą nagrodę na ogólnoświatowej prezentacji grup na Summer Meeting 2000 w Hamburgu, co zostało dokładnie opisane w brazylijskim piśmie poświęconym Capoeira ?Revista Capoeira?.Najważniejszy jest szacunek. Szacunek do Mestre, do swojego nauczyciela i dla każdego współtrenującego jako osoby i jako capoeiristy. Starajcie się uczyć od siebie nawzajem,
ale i poznawać nowe grupy, nowych ludzi, zawierać przyjaźnie, lecz również zwracać uwagę na fałsz w świecie capoeira. Takie są rady dla moich alunos.

Lokalizacje